17.05.2019

Съобщение

РИК 25 обявява мерки, осигуряващи условия за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в изборите за членове на Европейския парламент на 26.05.2019 г., както следва:

 

  1. Определя секции на първи етаж /партер/ за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването, в сгради с повече от един етаж или със секции на горен етаж, за произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България, насрочени за 26.05.2019 г., както следва:

№ на район

Район

№ на специализирана секция

Адрес на секцията

11

Красна поляна

 

254611 006

57 СУ, ул. д-р Калинов № 40

254611 012

28 СОУ, ул. Възкресение № 60

254611 027

92 ОУ, ул. Добротич № 21

254611 049

135 СОУ, ж.к. Западен парк

254611 060

123 СОУ, ул. Братин дол № 26

254611 064

75 ОУ, кв. Факултета

254611 050

17 СОУ “Д. Груев”, ж.к. Западен парк

12

Илинден

254612 004

43 ОУ, бул. Сливница № 45

 

 

254612 012

110 ОУ, ж.к. Захарна фабрика

 

 

254612 019

ПГАВТК „А. С. Попов", бул. Сливница № 10

 

 

254612 020

ПГТЕ „Хенри Форд", ул. Хайдут Сидер № 8

 

 

254612 034

3 СОУ, ул. Хайдут Сидер № 12

 

 

254612 037

45 ОУ, ул. Пловдив № 20

 

 

254612 040

113 СОУ, ул. Пиротска № 177

13

Надежда

254613 003

16 ОУ, ж.к. Надежда І, ул. Дравски бой № 7

 

 

254613 011

101 СОУ, ж.к. Надежда І, ул. Илинденско въстание № 36

 

 

254613 026

102 СОУ, ж.к. Надежда ІV, ул. Звезда № 3

 

 

254613 034

15 СОУ, ж.к. Надежда ІІ, ул. Йордан Хаджиконстантинов -Джинот № 68

 

 

254613 048

54 СОУ, ж.к. Лев Толстой, ул. Йордан Хаджиконстантинов -Джинот № 38

 

 

254613 061

141 ОУ, ж.к. Свобода, ул. Народни будители

18

Овча купел

 

254618 059

66 СОУ, ул. Букет № 29

254618 047

88 СОУ, ж.к. Овча купел 1

254618 025

149 СОУ, ж.к. Овча купел 2

254618 035

53 ОУ, кв. Горна баня, ул. Обзор № 16

254618 060

72 ОУ, кв. Суходол, ул. Овчо поле № 14

254618 045

кв. Горна баня, ул."Обзор" № 29

254618 046

Кметство с. Мало Бучино,ул."Никола Петков"  № 7

19

Люлин

 

 

 

254619 001

137 СОУ (Люлин 1)

254619 014

90 СОУ (Люлин 2)

254619 026

33 ОУ (Люлин 3)

254619 041

96 СОУ (Люлин 4)

254619 054

97 СОУ (Люлин 5)

254619 069

77 ОУ, кв. Филиповци

254619 071

103 ОУ, кв. Филиповци

254619 073

27 СОУ (Люлин 6)

254619 084

79 СОУ (Люлин 7)

254619 098

56 СОУ (Люлин 8)

254619 106

40 СОУ (Люлин 9)

254619 117

37 СОУ (Люлин 10)

254619 012

кв. Република, Институт по мелиорации и механизация-ул. "Банско шосе" № 3

254619 131

бул. "Европа" № 138А

20

Връбница

254620 001

ж.к. Обеля 1, бл. 121, вх. В, клуб

 

 

254620 005

62 ОУ, голяма сграда, кв. Обеля, ул. 1, № 26

 

 

254620 008

140 СОУ, ж.к. Обеля 2

 

 

254620 024

74 СОУ, крило Г, ж.к. Връбница 1

 

 

254620 033

61 ОУ, ж.к. Връбница 2, бул. Ломско шосе № 186

 

 

254620 040

70 ОУ, ул. Адам Мицкевич № 10

 

 

254620 042

м .Модерно предградие, ”Национална гимназия за древни езици и култури”, ул. „Баба” №16

 

 

254620 048

Ресторант „Бурдуш", бул. Европа № 211

 

 

254620 051

146 ОУ, с. Волуяк, ул. Зорница № 63

 

 

254620 052

175 ОУ, с. Мрамор, ул. Св.Св Кирил и Методий № 1

21

Нови Искър

254621 006

с. Мировяне, Кметството, ул. Любимец № 1

 

 

254621 009

171 ОУ, гр. Нови Искър, кв. Кумарица, ул. Светлина № 26

 

 

254621 014

170 СОУ, гр. Нови Искър, кв. Курило, ул. Искърско дефиле № 277

24

Банкя

254624 005

ПГ по туризъм, гр. Банкя, ул. Ал. Стамболийски № 13

 

 

254624 007

Помещение към трафопост, кв. Изгрев, ул. Иванянско шосе

 

  1. Определя следните мерки, позволяващи на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването да гласуват в изборния ден:

Пред секциите за гласуване по чл. 10 ИК се поставят табели и други обозначителни знаци (Приложение № 1 към Решение № 173-ЕП/17.04.2019 г. на ЦИК) с минимални размери 20/30 см., на които се отбелязва допълнителното предназначение на секцията. Табела и обозначителни знаци с размери 50/30 см се поставят и на входа на сградата, така че да насочват избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването към специализираната избирателна секция.

Пред сградите със специализирани секции задължително се осигуряват и запазват достъпни места за паркиране на автомобилите на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването.

Входната част на сградите, в които се помещават специализирани секции, се оборудват чрез изграждане на временни  рампи от твърд материал, тротоарни и стълбищни рампи с наклон не повече от 5 % (1:20), с двустранни бариери, предпазващи от изпадане, съгласно Приложение № 2 към Решение № 173-ЕП/17.04.2019 г. на ЦИК, осигуряващи придвижване на избиратели със силно затруднено придвижване или ползващи лично техническо помощно средство. За целта може да се предвиди и човешки ресурс за подпомагане на нуждаещите се граждани.

В секциите за гласуване по чл. 10 от ИК се поставят подходящи за гласуване кабини с размери не по-малко от 210/170 см, с вход не по-тесен от 90 см и плот не по-висок от 85 см.

  1. Осигуряването на транспорт за избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в изборния ден ще се реализира от дирекция „Транспорт“ в Столична община съгласно Заповед № СОА19-РД09-674/16.05.2019 г. на кмета на Столична община.

Предварителни заявки към Звеното за специализиран транспорт на избиратели​ с увредено зрение или затруднения в придвижването се подават на телефони 02 904 1351 и 0800 20 720 (безплатен за гражданите), както следва:

- в предизборния ден (25.05.2019 г.) - от 7:00 до 20:30 ч. и

- в деня на изборите (26.05.2019 г.) - от 7:00 до 19:30 ч.

17.05.2019

Съобщение

График за предаване и приемане на изборни книжа и материали на 25.05.2019 г.

 

СИК №

АДРЕС

ЧАС

 

РАЙОН БАНКЯ

 

14

Ул. Цар Освободител № 12

09:00

2

Ул. Цар Освободител № 1

09:05

5

Ул. Ал. Стамболийски № 13

09:15

3 и 6

Ул. Царибродска № 5 / 78 СОУ

09:30

4

Ул. Стара планина № 4

09:40

15

Ул. Г. С. Раковски № 15

9:50

20

МБАЛ „НКБ“ ЕАД, ГР. БАНКЯ, УЛ. „ШЕЙНОВО“ № 6

10:00

18

„СБР – НК „ЕАД – ФИЛИАЛ ГР. БАНКЯ, УЛ. „ШЕЙНОВО“ № 8

10:05

16

СБР „ЯСЕН“ ЕАД, ГР. БАНКЯ, УЛ. „ШЕЙНОВО“ № 8

10:10

19

БДПЛР – ФИЛИАЛ БАНКЯ „Ул. „Хисаря“ № 2

10:15

8

Ул. Варна № 202, кв. Вердикал

10:40

12

с. Клисура, Ул. Балканска 5

11:00

9

Кв. Михайлово

11:30

10

Кв. Градоман

11:50

17

Болница за рехабилитация и профилактика – ВМИ, Гр. Банкя, ул. Иван Вазов № 5

12:00

13

Гр. Банкя, кв.“ Изгрев“ № 44

12:20

7

Кв. Изгрев, ул. „Иванянско шосе“ – Помещение към трафопост

12:30

11

С. Иваняне, ул. Кирил и Методий № 58

12:40

1

Гр. Банкя, ул. „Варна“ № 04, „Агротранс“

12:50

 

РАЙОН ОВЧА КУПЕЛ

 

10–24, 47, 51–54, 56–58, 65, 66

Ж.К. „Овча купел„ 1 – 88 СОУ

10:00

72

ПСИК в сградата на район Овча купел

10:00

1-9; 48-50; 55, 59 и 61-64

Кв. „Овча купел“, ул. „Букет“ № 29 – 66 СОУ

10:00

35-42, 71

Кв. „Горна баня“, ул. „Обзор“ № 6 – 53 ОУ

11:30

73

Специализирана болница по ортопедия  - бул. „Никола Петков“ № 56

12:30

45

Дом за стари хора в кв. „Горна баня“, ул. „Обзор“ № 29

12:30

43, 44 и 60

Кв. „Суходол“ – 72 ОУ

12:30

46

С. Мало Бучино – Кметство

12:30

25-34, 67-70

ж.к. „Овча купел“ 2 – 149 СОУ

13:00

63

Кв. Суходол - НЦН

13:00

 

РАЙОН КРАСНА ПОЛЯНА

 

59, 61–67, 71 и 74

75 УЧИЛИЩЕ

13:00-13:30

50, 51, 52, 54, 55

17 УЧИЛИЩЕ

13:30-13:45

3-5, 44, 45, 48, 49, 53, 69

135 УЧИЛИЩЕ

13:45-14:15

19-21, 24–29, 58, 75

92 УЧИЛИЩЕ

14:15 - 14:45

12, 13, 17, 18, 22, 23, 32-36, 41, 42, 70

28 УЧИЛИЩЕ

14:45 –15:15

1, 2, 6-11, 14-16

57 УЧИЛИЩЕ

15:15- 15:45

30, 31, 37 - 40, 43, 46, 47, 56, 57, 60

123 УЧИЛИЩЕ

15:45 –16:15

68

I – ва АГ БОЛНИЦА

16:15 – 16:30

73

БОЛНИЦА „НАДЕЖДА“

16:15 – 16:30

76

ПСИК

16:15 – 16:30

 

РАЙОН ВРЪБНИЦА

 

42, 43, 44, 46 и 47

НГДЕК

9:30

1-4, 56

Ж.к. „Обеля -1“, бл. 118, 119 и бл. 121

10:20

5, 6, 7, 55

62 ОУ

11:00

8-16

140 СОУ

11:30

17-23 и 54

140 СОУ

12:30

52 и 53

с. Мрамор

9:30

49, 50, 51

с. Волуяк

10:00

48

Толева Махала

10:30

40, 41 и 45

70 ОУ

11:00

24 - 32

74 СОУ

11:30

33 - 39

61 ОУ

12:40

 

РАЙОН НАДЕЖДА

 

1 и 2

Ул. „Иван Мърквичка № 1, МУЦПО, Частно немско училище „Веда“

10:00– 10:30

от 3 до 10

Ул. „Дравски бой“ № 7, 16 ОУ „Райко Жинзифов“

10:40-11:25

от 11 до 25

101 СОУ, ул. Илинденско въстание 36

11:40-12:30

от 26 до 33

102 ОУ, ул. Звезда № 3

12:45-13:30

72

сграда на районната администрация, ул. Кирил Драганов 55, зала 308

13:45 – 14:00

 

 

 

от 34 до 47

15 СОУ, ул. Йордан Хаджиконстантинов – Джинот 68

10:00 – 10:50

от 48 до 56

Ул. „Йордан Хаджиконстантинов – Джинот“ № 38, 54 СОУ „Иван Рилски“

11:00 – 11:45

от 57 до 60

Ул. „Народни будители“ № 2, 153-то Спортно училище „Неофит Рилски“

12:00 – 12:30

от 61 до 67

Ж.к. „Свобода“, 141 ОУ

12:45 – 13:25

68 и 69

Кв. „Илиенци“, ул. „Махония“ № 2, 98 НУ „Св. Св. Кирил и Методий“

14:00 – 14:20

70 и 71

Кв. „Требич“, ул. „Леденика № 12, 63 ОУ „Христо Ботев“

14:40 – 15:00

 

РАЙОН ИЛИНДЕН

 

от 10 до 14 и 35

Кв. „Захарна фабрика“, ул. „Билянини извори“ №4 - бивше 110 ОУ

9:30-10:00

5, 6, 8, 9, 36, 37

Ул. Пловдив № 20 – 45 ОУ

10:00-10:30

от 1 до 4

Бул. „Сливница“ № 45 – 43 ОУ

10:30-11:00

от 15 до 19 и 38

Бул. „Сливница“ № 10 – ПГАВТ „А. С. Попов“

11:00-11:30

7, 20, 21, 22, 27 и 39

Ул. „Хайдут Сидер“№ 8 – ПГТЕ „Хенри Форд“

11:30-12:00

23, 28, 30, 31, 32, 33, 34

Ул. „Хайдут Сидер“№ 12 – 3 СУ

12:00-12:30

41

Ул. „Коньовица“ № 65 – МБАЛ НКБ

12:30-13:00

24, 25, 26, 29 и 40

Бул. „Тодор Александров“ № 177 – 113 СУ

13:00-13:30

 

РАЙОН ЛЮЛИН

 

 

137 ОУ

10:30

 

бул. Европа 138А

11:30

 

Кв. Република

11:50

 

77 СУ

12:10

 

103 ОУ

12:40

 

33 ОУ

13:15

 

 

 

 

90 СУ

10:30

 

56 СУ

11:30

 

40 СУ

12:15

 

37 СУ

13:15

 

 

 

 

96 СУ

10:30

 

97 СУ

11:30

 

27 СУ

12:30

 

79 СУ

13:30

 

РАЙОН НОВИ ИСКЪР

 

от 21 до 23

172 ОУ „Х. Ботев“, гр. Нови Искър, ул. „Христо Ботев“ № 51

10:10

24

С. Кътина – площада

10:10

от 14 до 20

170 СОУ „Васил Левски“ – гр. Нови Искър, ул. „Искърско дефиле“ № 277

10:30

30

С. Подгумер, ул. „Св. Димитър“ № 2

10:50

29

Читалище с. Войняговци, ул. „Спортист“ № 14

11:00

31

Кметство с. Локорско, бул. „Димитър Тошков“ №23

11:20

от 9 до 13

171 ОУ, „Стоил Попов“, гр. Нови Искър, ул. „Светлина“ № 26

11:40

от 32 до 35

160 ОУ, Св. Св. Кирил и Методий“, с. Чепинци, ул. „Стара планина“ № 22

11:40

8

гр. Нови Искър, кв. Славовци, пл. „24-ти май“

11:40

6, 7

Кметство с. Мировяне, ул. „Любимец“ № 1

12:00

36, 37

176 ОУ Св. Св. Кирил и Методий“, с. Негован, ул. „Могилата №10

12:10

от 26 до 28

177 СОУ Св. Св. Кирил и Методий“, с. Световрачане, ул. „Софийска“ № 36

12:30

4

Кметство с. Житен, ул. „Житница“ № 24

12:30

1, 2

179 ОУ „Васил Левски“, с. Доброславци, ул. „ Доброславско шосе“ № 34

12:50

25

Кметство с. Кубратово, Площада № 1

12:50

5

Младежки клуб – с. Балша

13:10

15.05.2019

Съобщение

ОБРАЗЕЦ НА БЮЛЕТИНА ЗА ГЛАСУВАНЕТО В ИЗБОРИТЕ ЗА ЧЛЕНОВЕ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ ОТ РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ НА 26.05.2019 г. ЗА 25 РАЙОН - СОФИЯ

 Бюлетина образец

30.04.2019

Съобщение

Районна избирателна комисия в Двадесет и пети район - София обявява Указания на Централната избирателна комисия и Информационен лист относно обработването от РИК на лични данни в изборите за членове на Европейския парламент от Република България, насрочени за 26.05.2019 г.

Указания на ЦИК и Информационен лист

още съобщения

Календар

Решения

всички решения